Svet-Stranek.cz
amatérská country kapela
KMETI  *2006 - 2020*

Trampská osada Kmeti:amatérská country kapela

Trampská osada Kmeti

ZDRAVÍM
všechny příznivce dobré country, bluegrass, folku a trempské písničky.

Vstoupili jste na webové stránky naší amatérské country kapely "KMETI".
(Facebook: Trampská osada Kmeti)

Jsme parta muzikantů, co si v dnešní uspěchané době najde chvilku na to se sejít, zahrát si a zazpívat, protože s písničkou je líp na duši. Na malý okamžik zapomeneme na všední starosti a problémy, které nám současnost přináší a necháme se unášet tklivými či veselými melodiemi trempských písní.

Od roku 2006 se scházíme v krčmě u Lisců v Kmetiněvsi po osmé hodině večerní dvakrát do měsíce. Hrajeme klasické táborové, trempské country, folk, bluegrass.....i jiné písničky, co nás zrovna napadnou pro radost nejen sobě, ale i těm, co si s námi přijdou posedět. Táborové písně nemusí znít jen v letním podvečeru u táboráku, my si je hrajeme, ať je jaro nebo zima.
Nebudu představovat muzikanty jmenovitě, abych náhodou na někoho nezapomněla a nebyl tímto dotčen, představím jen nástroje, které zní noční tmou...basa, kytary, banjo, housle, mandolína, foukací harmonika, nechybí perkuse a někdy i flétnička.
Přijďte si s námi zazpívat.

Hrajeme si jen tak, bez ozvučení, jak my říkáme lidově..."na hubu". Na koupi aparatury a technického zázemí nepomýšlíme a ani to nemáme v plánu. Nejsme nikde registrovaní, tudíž od nás nečekejte žádnou fakturku, hrajeme si "do klobouku",

PS: Stránky naší kapely spravuji od roku 2012, aby se "o nás vědělo". :):) Jitka houslička

ROK 2 0 1 2
*****

Hurá na výlet.....:)
24. víkend letošního roku 2012 strávila naše trampská osada Kmeti na Vysočině. Jeli jsme do dětského rekreačního střediska Jitřenka u Poličky, kde jsme strávili krásný večer v malebné hospůdce uprostřed lesů, zpívali jsme až do svítání....
V sobotu po obědě (bramboračka a výborný gulášek od hostitele Quakina a SaM) jsme se přesunuli z Jitřenky do Dobré vody u Mrákotína (kousek od Telče), kde se v areálu asociace TOM pořádal 41. potlach T.O. Osady vlků samotářů Třešť. Byli jsme velmi srdečně přivítáni, ubytováni, někteří členové naší osady se hned zůčastnili veselých soutěží. Večer nechyběl oheň, trampské písně, výborné bramboráčky, pivečko, slivovička, rumíček ... skvělá náladička.
Počasí teplé, slunečné, louka vyhřátá, nebe plné hvězd, rybník a voňavé lesy kolem....moc se nám na potlachu líbilo.

ROK 2 0 1 4
*****
...a zase jedeme na výlet...:)
Tentokrát nás vzali naši hoši z kapely s sebou na 19. ročník bluegrassové dílny Jindry Hylmara a Petra Brandejse do Malých Svatoňovic (kam téměř pravidelně každý rok na podzim jezdí a moc si pochvalují).
Víkend to byl vskutku náročný, ale stál za to. Dopoledne jsme se každý rozprchl do tříd, rozdělených podle nástrojů a páni lektoři se nás snažili něčemu naučit... povinné tři skladby, techniku a způsob jamování...sobotní večer byl zakončen v místním divadle koncertem Radima Zenkla a ostatních lektorů. Byl to fantastický zážitek a všem lektorům a Jindrovi s Petrem patří velký dík za jedinečnou organizaci celé dílny a hlavně dík za čas, který si na nás všechny účastníky dílny udělali. Příští rok bude bluegrassdílna jubilejní a my "Kmeti" určitě zase pojedeme!!


ROK 2015
*****
Scházíme se s téměř měsíčními pauzami ve Velvarech na Sladovně, z naší kdysi více jak desetičlenné kapely (měli jsme jeden čas i 6 kytar) nás zbylo sedm trosečníků.
V červnu nás opustil Tom stará struna po dlouhé a těžké nemoci. Moc nám všem chybí.
V srpnu jsme hráli na "Pouťovém sokolení" ve Zlonicích, v Třebízi u motokrosařů /mimořádně skvělá atmosféra/... a všichni se těšíme na 20. bluegrassovou dílnu v Malých Svatoňovicích, kam se všichni, stejně jako loni, jedeme hudebně vzdělávat.
:) :) :)
Účast na jubilejní 20. bluegrassové dílně v Malých Svatoňovicích byl nevšední zážitek pro nás pro všechny. Počasí v pátek nám nebylo moc nakloněno, celou cestu pršelo, mlha, kolony a čekání, chvilkami i bloudění, ale všichni jsme dorazili, přivítali se s Jindrou a jeho paní, ubytovali se a po večeři se konal v jídelně koncert lektorů. V sobotu od 9. hodiny začala výuka, odpoledne společné jamování, focení a večer nás čekal koncert skupiny Monogram. Parádní koncert!!! I my jsme si pak ve vestibulu zahráli a zajamovali. Vytrvalci zůstali do svítání, slabší členové kapely (nebo rozumnější?) odpadli po půlnoci. V neděli jsme si dopoledne zopakovali povinné skladby a než jsme se rozloučili, společně jsme si všichni v sále jídelny zahráli. Zpěváci opět překvapili (ostatně jako vždy) písní navíc. Bylo to milé setkání lidí, kteří mají rádi dobrou muziku. Už teď se těšíme na příští 21. dílnu bluegrassu :).

ROK 2016
*****
Letošní rok se nám nějak nedaří....stále se nemůžeme dohonit, abychom se sešli všichni a jednou za čtrnáct dní se odpoutali od práce, povinností a nechali se unášet hudbou, která nás baví. Hrajeme střídavě ve Velvarech a ve Zlonicích, v dubnu jsme si zahráli v Kmetiněvsi. Odstěhoval se nám Karel s rodinou až někam k Rokycanům, ale protože je to muzikant posedlý hudbou a hlavně kamarád, bude za námi dojíždět a bude to mít sakra daleko.
Před prázdninami jsme si zahráli na hřišti v Pozdni a věřím, že jsme tam nehráli naposledy. Krásné slunečné léto jsme zakončili v srpnu hraním na Lidickém dvoře a první sobotu v září jsme se zúčastnili festivalu ve Vyšínku. Táborová klasika v kempu Červená stráň na Mšeci nesla se nad rybníkem Punčocha po hladině do noci.
Kde si letos ještě zahrajeme? V Pozdni na hřišti, ve Zlonicích U Slunce, a hlavně, jsme přihlášení na 21. bluegrassovou dílnu, kde se letos čtyři členové naší kapely budou věnovat výuce zpěvu vokálů a přibude nám do kapely nový nástroj - dobro, na které se učí Karl. Na tuto nevšední víkendovou akci se všichni moc těšíme.
Je 16. října podvečer a právě jsme se vrátili z 21. ročníku bluegrassové dílny v Malých Svatoňovicích. Letos jsme se většina členů kapely přihlásila na zpěv, který vedl Tomáš Ludvíček, Emil zůstal věren svému banju a Karl letos zkusil dobro. Víkend jsme si opravdu užili, jak při výuce v hodinách, tak na sobotním koncertu skupiny Fámy a lektorů a následném jamování. Obdivuhodná je disciplina všech zúčastněných...a tak to má být. Jedeme se tam něco přiučit a předvést. Velký dík samozřejmě patří organizátorům celé akce, Jindrovi, jeho ženě a Petrovi.
V listopadu jsme si zahráli Na Sladovně ve Velvarech a ve Zlonicích U Slunce, prosinec je jako každý rok plně vytížen vánočními koncerty, na kterých jednotliví členové naší kapely účinkují, ale snad se před koncem letošního roku ještě jednou sejdeme a zahrajeme si... :)
:) A tak jsme se 10. prosince sešli ve Zlonicích, přijely i tleskačky Marjánka s Lenkou a zakončili jsme vcelku úspěšný rok příjemným a milým setkáním se všemi, s kterými je nám dobře a baví nás drnkání. Do nového roku 2017 si budeme přát hodně zdraví, více času pro společné hraní a více nabídek, kde si můžeme zahrát. A hlavně: "Slunce v duši a s písničkou jde všechno líp".

ROK 2017
*****
Letošní drnkání jsme zahájili 21. ledna ve Zlonicích U Slunce, kde pravidelně hostujeme. V únoru jsme si zahráli ve Velvarech v Paris restaurantu a v březnu jsme se zúčastnili "Loučení se zimou" v restauraci u Ládi v Cítově u Mělníka. Toto setkání probíhá pravidelně druhou sobotu v měsíci, hlavními pořadateli jsou Zaprášené kytary a my jsme rádi, že jsme se tohoto večera s country muzikou mohli zúčastnit a věřím, že jsme si v Cítově nezahráli naposledy. Kromě nás Kmetů, Zaprášených kytar zahráli Kralupští Draci, duo Ewekawa, kamarád John, Beřko band a T.O. Tygři. Byl to příjemný večer.
21.4. jsme si zahráli opět ve Velvarech v restauraci Paris - drnkání bych snad ani nekomentovala. Hrát v seskupení není o sebestřednosti a jedinečnosti, ale o jamování a prostoru pro všechny muzikanty. Tak nás to aspoň učí v bluegrassové dílně.
KONEČNĚ má Trampská osada Kmeti svoji vlajku a domověnky, díky Sýsovi, který vše zprostředkoval, a velkou zásluhu má i náš šerif Jirka, který vlajku navrhl. Hoši ji budou s sebou vozit na potlachy.
Kalendář letošních prázdnin máme stále plný, hrajeme téměř každý víkend a jsme tomu velmi rádi. Hráli jsme v Bistru v Luníkově, několikrát na Červené stráni na Mšeci, v Country Haciendě na Mšeci, na hřišti v Pozdni a ještě není prázdninovým víkendům konec.
Protože jsem od prvního vydání našeho zpěvníku posbírala pár dalších písniček, které zpíváme, zpracovala jsem zpěvník nový, takže si v něm můžete najít tu Vaši oblíbenou. Mějte se stále ještě prázdninově.
Konec prázdnin, konec dovolených, konec sluníčka a teplíčka.. Stejně jako v loňském roce jsme přijali pozvání p. Richtra účinkovat na malém festiválku, který se pro tuto malou obec stal již tradicí - vítají léto a také se s ním loučí. Počasí nám přálo, nepršelo, i sluníčko vykouklo, my jsme si opět po roce vyzkoušeli hraní s aparaturou, protože my hrajeme pro radost a od srdíčka, a jak my říkáme "na hubu". Jsme hlasově silný tým, tak to všude "uřvem". Poslední pátek v měsíci září jsme se na Červené stráni na Mšeci rozloučili s létem a tamější letní sezonou, Marjánce děkujeme za pohostinnost a pozvání, kterých letos nebylo málo. Hrálo se nám v její útulné hospodůce opravdu dobře a již teď se těšíme na příští sezonu. Zima je ale dlouhá.
28. října jsme si zadrnkali na country večeru v místní sokolovně v Pozdni, sešlo se přes padesát hostů v retro prostorách (před 40ti lety jsem tam chodívala na zábavy a moc se od té doby nezměnilo). Zatancovali si, zazpívali, pobavili....a šlo to i bez elektrických kabelů, zesilovačů a reprobeden. Na Sv. Martina jsme si zahráli v naší známé hospůdce Na Sladovně ve Velvarech, tančilo, se, zpívalo...milá obsluha,myslím, že povedený večer, i když chyběla basa.
V prosinci jsme se sešli u kapličky v Jarpicích, s místními obyvateli si zazpívali před rozsvícením vánočního stromku pár koled, voněly vánočky a svařák, večer jsme si v kulturním domě, naposledy v tomto roce, ozvučení monstrózní aparaturou, zahráli a zazpívali z našeho zpěvníku, děti skotačily, lidé zpívali, na roztančení přijeli i naši kamarádi "duo Turek" i s posilou svých dcer, stejně tanečně šikovných, bylo prostě z podia na co koukat.
Děkujeme všem za přízeň, za podporu, do roku 2018 přejeme všem hodně zdraví, spokojenosti, pohody a dobré country muziky. :):):)

Rok 2018
*****
První drnkání naší kapely se opravdu vyvedlo. Hráli jsme v naší oblíbené hospůdce ve Velvarech Na Sladovně, sice v oslabení, chyběl Karl, ale hosté byli spokojení, hrálo se, zpívalo a tančilo....doufám, že každé další hudební setkání bude stejně tak příjemné a super, jako to na Tři krále ve Velvarech.
Třetí sobotu v měsíci lednu jsme si zahráli v hospůdce v Blevicích (ve znaku obce mají housličky, v historii obce je uveden hostinský pan Václav Brtník, který zde pořádal koncerty od roku 1865 po dobu 40 let, nejslavnější houslista té doby Jan Kubelík zde měl svůj první koncert, bylo mu 9 let). Večer byl opět velmi vydařený, zavítali za námi přátelé ze sboru Cyril, Maruška a Slávek z Prahy, všichni jsme si ten večer mimořádně užili. V Blevicích jsme nebyli naposledy, chystá se bál, na kterém si rádi zahrajeme.
První sobotu v měsíci únoru jsme si zadrnkali ve Zlonicích U Slunce, kam se rádi vracíme. Hráli jsme opět v plném obsazení, z kraje plzeňského přijela Lenka s Karlem, mandolka již v plné síle....pěkné to bylo. Jen malá připomínka od pozorných posluchačů - hrajeme stále totéž. Chtělo by to opravdu nový seznam písní, zařadit ty, které už léta nehrajeme. Nějak se s tímto problémem popereme, slibujeme.
Seznam v novém hávu nikdo nepředložil, a tak jsme ve Stehelčevsi zahráli postaru. Ne každý den je zalitý sluncem.... je čas si na chvíli odpočinout a zkoušet individuelně, scházíme se přece proto, abychom se odreagovali od všedních starostí a uvolnili se muzikou. Tento večer byl pravým opakem. Doufejme, že v Blevicích bude líp.
...a bylo. Drnkání super, trocha napětí neškodí, sem tam nějaká chybka v textech a začátcích... a cesta zpátky? Horor...v bubu lese se na nás nalepilo auto a nechtělo předjet..a oni to "pomáhat a chránit". Dojeli jsme do vsi k první lampě, běžná silniční prohlídka nás tak vykolejila, že jsme přeslechli navigaci a objeli jsme Středočeský kraj :) Slatina, Třebusice, Brandýsek, Knovíz, Slaný a konečně doma. Pěkný noční výlet.
Poslední sobotu v únoru jsme si zahráli v naší oblíbené restauraci Na Sladovně ve Velvarech. Chyběl basák, porouchalo se mu přibližovadlo, ale i tak jsme si zahráli, premiéru měly el. housličky Štěpánky. Ale hrát na Uhlice budu dál, jsou vrzavý, uřvaný a jsou do hospody. Začátkem března si dáme pauzičku, neb mistr bude sjíždět alpské vrcholy. Tak ať se nám vrátí celý a bez sádrových příkras.
Sešli jsme se až koncem dubna v Blevicích a bylo to moc príma setkání. El. housličky měly premiéru, ale nějak s nimi nejsem pořád kamarád, snad se to časem poddá. Přijeli i naši přátelé z Prahy, takže nás ve vokálech parádně podpořili.
S měsícem květnem přišlo i hraní venku pod širým nebem, ale ještě to nebylo ono, byli jsme rádi, když nás v Telcích přestěhovali do hospůdky a přihodili do krbu pár polínek.
Zahájili jsme country večery na Červené stráni, kde je nám milo a kam se rádi vracíme.
Před námi je léto, plné teplých večerů a nocí, praskání dřeva na ohni a stoupající dým, kterým budeme vonět. Moc se těšíme.
Druhé hraní se zapadajícím sluncem bylo na koupališti ve Stehelčevsi, nás sedm statečných posílil náš kamarád Milan, za což mu patří srdečný dík.
...a už jsme zase na Červené stráni u Marušky, kde je nám hodně dobře. Sice nepřišlo moc posluchačů, ještě není ta správná sezona. Tak třeba příště.
Nezapomněli jsme ani na hřiště v Pozdni, kde jsme si zahráli v polovině června, opět s hostujícím kytaristou, lehce nemocným foukalem a bluesgrassovým nadšencem Karlem.
Další hraní pro rybáře v Telcích - u rybníka, hostů plno, prasátko na grilu výtečné, jen to počasí zklamalo, přimrzaly prsty, tuhla kalafuna, ale těch šest hodin jsme hrát vydrželi, jsme přeci nějakcí trempíci. Tak v srpnu u rybníka v Telcích zase "Petrův zdar!"
Letošní léto bylo opravdu horké, suché ..... sešli jsme se víc jak po měsíci na festivalu v Neprobylicích. Ač zkraje prázdná náves a kromě stánku s cukrovovu vatou a zvukového technika nikde nikdo, tak do páté hodiny odpolední se místní sešli a mohli jsme začít. Hodinku jsme zahráli a přesunuli se do Líského, kde jsme zakončili den....tam to bylo super (nejen obecenstvo, ale i domácí koláče, jednohubky, teplá noc...).
:) ..tak jsme zahráli rybářům na závodech. Celé léto horké, včerejší noc opět zima jak v Rusku, banjo zábly ruce, housli nohy, base záda. Až s přineseným el. topítkem jsme tu zimu do půlnoci ustáli. Rybáři byli spokojení a my též. Tak zase někdy příště u rybníka v Telcích ahoj nebo "Petrův zdar".
Začátkem září jsme si zahráli v Sazené, kde jsme ještě nehráli, zkusili jsme pár nových písniček. Musíme obnovit trochu repertoár, máme tři léta stejný seznam :(.
Dožínky v Luníkově v bistru se vydařily, i když jsme hráli v oslabení, jednu chvíli nás zaskočila večerní vichřice, bouřka a déšť, ale jsme odolní, vydrželi jsme.
Posezení v Líském bylo velmi milé, netušila jsem , že tak malá víska má tolik obyvatel, ani jsme se nevešli do obecního sálku.
V říjnu jsme si zadrnkali v naší staré známe Sladovně ve Velvarech, kde obsluha opět nezklamala: "milý, usměvavý, pohotový mluvka" :) Pan majitel má smůlu při vybírání personálu.
Mužská část kapely se koncem října zúčastní 23. ročníku bluegrassové dílny JIndry Hylmara v Malých Svatoňovicích. Budeme se těšit na jejich zážitky a záznamy z koncertu.... dílna byla prý super a příští rok musíme určitě jet všichni. Hoši na nas nezapomněli a přivezli nám samolepku bluegrassového ročníku.
Před svátkem Martina jsme si zahráli v Sazené, přizvali jsme na výpomoc baskytaristu ze skupiny Hluchavky Karla, neb se nám nějak poranil ten náš. Zábava hodně hlučná, bylo těžké je přezpívat, spíš jsme si pořádně zařvali :) :).
"Pěkná" v Blevicích byla opravdu pěkná. Balzám na hudební duši po sobotním hraní v Sazené. V Blevicích jsme byli jak na divadle....diváci a my. Zpívali všichni, tleskali všichni, určitě jsme tam nebyli naposledy. Zvládli jsme to i v pěti.
Před námi je sametová sobota a country zábava v Klobukách. Pořádně ani s mandolkou nevíme, kdo všechno přijede....basák má poraněnou ruku a banjo koncem léta přislíbilo hraní na Kladně...tak uvidíme.....
..a viděli jsme....přijeli jsme v půl osmé do Telec do sokolovny, sešlo se nás pět statečných (banjo jako kamarád nás nenechal ve štychu a zůstal nám věren jako správný Kmet) a a skoro do devíti hodin nás pět bylo víc než hostů. Před devátou hodinou se ve dveřích objevil basák, a tak naše skeptická nálada opadla. Zpívali jsme ze všech sil, foukálek prostě chyběl, ale nakonec se to docela slušně rozjelo, dorazilo v průběhu dvou hodin na padesát lidí a tak jsme vydrželi hrát do jedné hodiny, jak jsme slíbili.
A máme tu prosinec, adventní čas. Ten jsme zahájili zpíváním koled u kapličky v Jarpicích, kam jsme již několik let pravidelně zváni. Podávalo se vánoční cukroví, vánočka, svařák a čaj, byla plná náves. Letos jsme měli i ozvučení, tak jsme si mohlí zpívání užít. Na to, že jsme neměli jedinou zkoušku jsme snad prošli, alespoň podle potlesku. Poté následovala v kulturním centru country zábava. I přes počáteční neúspěch v nastavení aparatury jsme nakonec vydrželi s naším repertoárem skoro do půlnoci. Osobně nejsem nadšenec pro ozvučení, prostě mě to neustálé pískání ruší, a hlavně neslyším všechny, slyším jen někoho. Nemám z toho muzicírování takový požitek jako když si jen tak pro radost zpíváme u stolu, třeba v blevické hospůdce. Modernizaci se nebráním, ale ozvučení v takovém rozsahu je pro nás skoro nadbytečné. Je to věc názoru a věřím, že se s tím každý nějak popere ku zdaru našeho dalšího veřejného hraní. Ze světelných efektů jsem chytla do oka sklivcový zákalek :(.
Protože jsou před námi vánoční svátky, a nejspíš se v celém seskupení již letos neuvidíme, chtěla bych všem za skupinu Kmeti popřát šťastné a klidné vánoce v kruhu svých blízkých a hodně zdraví a spokojenosti v Novém roce 2019. :)

ROK 2019
*****
Konečně jsme se sešli...v novém roce, v celé sestavě a skoro po roce jsme se viděli i s Lenčou, z čehož jsme měli všichni radost. To děvče se nemění, stále veselá kopa, špičkuje s Karlosem....chyběla nám. Zahráli jsme si v Blevicích, je nám tam dobře, hrajeme jak na divadle, všichni zpívají a užívají si to s námi. Díky všem hostům a hostiteli (za švédský stolík),je prostě vidět, že hudba v Blevicích je podporována po staletí. Pro neznalé historie - od poloviny 19. století pořádal v Blevicích majitel hostince pan Václav Brtník hudební koncerty skoro 40 let a nejslavnější houslista, Jan Kubelík zde měl svůj první koncert. Proto mají Blevice ve svém znaku housle. No a teď v hostinci koncertuji já spolu se svými přáteli :).
Po víc jak dvouměsíční hudební odmlce jsme se první jarní sobotu sešli v restauraci U zeleného stromu v Kralupech, v plné sestavě, přijeli i pražáci, Maruška se Slávkem, takže nás bylo 12 u stolu. Z našeho repertoáru jsme nic nezapomněli, začneme zkoušet s aparaturou, neboť nás čekají akce v přírodě, a tam je ta technika nezbytná.
První týden v dubnu jsme se sešli u Luboše v trucovně, kde jsme vyzkoušeli mixážní pult Yamaha....co funguje a co ne, co chybí a jednou dvakrát měsíčně si uděláme zvukovou zkoušku, jen najít vhodný prostor. V sobotu jsme se sešli opět v Blevicích, a opět fantastická atmosféra, plná hospůdka, zpívalo se, jedlo, pilo...až do půlnoci.
...a tak jsme ozvučený...nakoupili jsme si každý po kabelu, mikrofonu, stojanu, Luboš pořídil mixážní pult, a zkoušíme, co to všechno umí, co umíme či neumíme my....je to docela sranda. Po dvou zvukových zkouškách jsme si troufli na první veřejné vystoupení ve zvuku ve škole ve Velvarech....no musíme se učit a víc zkoušet, nic nejde hned. Nebyli jsme jediní hráči - vystoupil Kamil Šedovous Kaiser s krásným nástrojem - nyckel-harpou. Irská hudba se ovšem nedá poslouchat v jídelně plné dětí a rodičů - ale i tak to byl nevšední zážitek a nástroj zajímavější ještě víc. Jak dlouho jsme rozbalovali aparaturu nevím, ale skládání nám šlo mnohem rychleji. První dojem ze zvukového vystoupení? Na poprvé jsme to zvládli, s mikrofony se musíme ještě skamarádit, ale spokojeni byli všichni. Tak se budeme těšit třeba zase někdy příště. :) :) :)
25. května nás čeká country májová veselice v Líském, přejme si slušné počasí a ať nám to hraje a sejdeme se celá parta.
...tak jsme se sešli...průvod se trochu protáhl, tombola byla bohatá a dlouhá, než se pokácel "král", bylo půl deváté a my teprve začali hrát. Počasí vcelku přálo - nepršelo, ale zima byla a tuhly nám prsty, takže jsme se přesunuli do obecního klubu, trochu jsme ho zadýchali a do půlnoci jsme přehráli náš letitý repertoár, který už hodně dlouho křičí po obnově.
Na Den dětí jsme se sjeli po třetí hodině do Jedomělic na dětské hřiště, kde pro nás byl připraven návěs, postavili jsme techniku a od čtyř hodin jsme hráli až do soumraku, počasí parádní, místní vstřícní a milí..a protože jsme nechtěli vzhledem k pořadatelům a krásnému večeru utnout zábavu, přidali jsme ještě dvě hodinky. Nastal tu ale problém, že jsme jako starci Kmeti zvyklí hrát pět hodin, i náš repertoár časově sestává na tuto dobu, proto jsme ty dvě prodloužené hodinky neměli co hrát, a tak jsme některé skladby zopakovali. Někdo si všiml, jiný ani nepostřehl. Nebýt mladíka, rozdováděného alkoholem s mraženými jahodami, mohl ten večer skončit mnohem příjemněji. I tak děkujeme pořadatelům za pozvání a třeba někdy příště.
V polovině června jsme byli pozváni na country večer do Miletic. Krásný teplý večer, milí hasiči a hasičky, super obsluha a řízečky od paní hostinské., roztleskávačky....za housle a mandolínu hodně vydařený večer, uvolněný, nikdo neprudil, nikdo se nehádal a na šest hodin nám vystačil i náš retro repertoár:) :). Tak ahoj v létě.
Léto jsme přivítali 22. června na festivalu Chvatěrubské drnkačky, kde jsme se jako nováčci představili velmi milému publiku. Krásný teplý letní večer, country muzika, v přestávkách i lidovky a sprostonárodní písně...Za odměnu byl i řízeček, prostě super večer.:) Kam příště?
Na Červený vrch na Mšec.
..a tak jsme se na Den věrozvěstů Cyrila a Metoděje dokodrcali přes rozkopanou Mšec na Červený vrch. S aparaturou se stále pereme, jeden sleduje druhého, tuhle to funí, tuhle to píská, ale díky mladému sympatickému zvukaři jsme to nakonec dali dohromady. Úvod tedy nebyl zrovna špičkový z technického hlediska a rozhodil nás i samozvaný zpěvák (to se přece nedělá :(..), ale nakonec jsme řádili do půl dvanácté. Vrch narvaný, obsluha nestíhala, jen letmo jsme se viděli s paní provozní Maruškou. Tak na konci prázdnin zase ahoj na vršku.
Kam příště? Na rybářské závody do Telců….24. srpna. Sluníčkovou dovolenou a prima prázdniny přejí KMETI.
Telce se nekonaly, neb rybáři z organizačních důvodů posunuli závody o týden dříve, a to jsme nebyli schopni se dát dohromady. Termín jsme si ale nechali a nabídli se na Červený vrch, což Maruška přivítala. Protože jsme se nesešli skoro dva měsíce, tak taky odpovídalo naše vystoupení. S technikou máme pořád problémy, nejlepší by byl asi zvukař, který by s námi jezdil ….ale dneska zadarmo ani kuře nehrabe..... a tak se s tím nějak popereme a časem naučíme. Prázdniny jsou u konce, ale ještě bude hezké babí léto, zahrajeme si na soukromé akci a na brambor-festivalu u Berouna.
Ač jsme letos od sebe trochu vzdáleni co se týče bydliště, časově, ale i jinak...na Brambor-fest do Újezdu jsme na konci září dorazili v plné sestavě, měli jsme i výpomoc na ozvučení, počasí přálo, sluníčko svítilo, nebe bez mráčků a do sedmi hodin bylo dobře. Pak se po fotbalovém hřišti začal plížit chlad....zima na struny, zima na ruce, ale i tak jsme vydrželi.
S podzimem přišla i trochu mrtvá sezóna, abychom si alespoň někdy zahráli, hostujeme v jiných kapelách, benžo, housle a foukačka byli s kapelou Hluchavky na posezení v Cítově, kde Zaprášené kytary každou druhou sobotu v měsíci pořádají setkávání country kapel v areálu Chovatelů Cítov....bylo tam trochu rušno, publikum trochu neurvalé a hlučné.
25. - 28. 10 jeli hoši na bluegrassovou dílnu do Malých Svatoňovic zdokonalit se ve hře na své nástroje, v sobotu byl přímý přenos koncertu lektorů...a musím říci, že to byl teda nářez, moc pěkný koncert. Doufám, že mi kluci přivezou samolepku na futrál. :)
Bluegrassová dílna se prý velmi povedla, exceloval Miloš Quakin, hrál a zpíval v kuse čtyři dny. Vydrželi a přežili všichni :).
První listopadový pátek jsme si s Emilem zahráli s kapelou Hluchavky na Kladně U Holečků... když je klid a posluchači, to se to hraje. A protože naše společné hraní dělá radost nejen nám, ale i těm, kdo se s námi baví, přijali jsme pozvání na další společné hraní, a to na statek Luníkov, kde se konal druhý country večer. Tančily známé tváře z hospůdky z Velvar, všichni se výborně bavili, návštěvnost stoprocentní.
Předadventní sobotu jsme strávili ve společnosti myslivců v Mnetěši pod Řípem, opět jako hosté skupiny Hluchavky, myslivci popili, pojedli, tombola byla, rozdávaly se kačeny, trička a plech pivka, my jim k tomu zahráli, písničky na přání byly (opět Sedm žlučovejch kamenů...brr)...super večer.
V sobotu 14. prosince si Kmeti (benžo, harmonika a kytara J.) zahráli s Hluchavkami při slavnostním otevření hospody Poštovna v Poštovicích. Hrálo se, tančilo a zpívalo skoro do svítání. Tak ať se daří českému pohostinství, zapito je řádně :).

ROK 2020
*****
Kmeti začali muzikantský rok poslední lednovou neděli v Lidovém domě v Kralupech v novém složení (viz. fotogalerie).
Posbírané písničky, které jsme si během roku 2019 zahráli, jsem doplnila do posledního zpěvníku, který je ke stažení na uložto.cz (viz. odkaz - co hrajeme).
9. dubna kapelu postihla velmi smutná zpráva😢....frontman kapely Kmeti, kytarista a zpěvák Miloš po prodělaném Covidu-19 prohrál to nejcennější, zaklepal na nebeskou bránu a odešel do muzikantského nebe.
Poslední rozloučení s Milošem proběhne v sobotu 27. června 2020 v Kostele Českobratrské církve evangelické v Libčicích nad Vltavou od 11.00, po obřadu ve farní zahradě.
Záznam:
https://www.youtube.com/watch?v=VrkgTJF4nL4

Nečekaným odchodem frontmana kapely Kmeti a vzhledem ke covidové izolační době a zákazu zpěvu a tance naše country hudební těleso po čtrnácti letech zaniklo.

Na těchto stránkách si můžete v galerii a videích zavzpomínat na společné večery s námi Kmety. Bylo nám s Vámi fajnově, milo a veselo. Hodně zdraví všem, pohodu, dobrou náladu a slunce v duši 😘.